СПРИЯЄ ЗАСВОЄННЮ МОЛОКА, УСУВАЄ КОЛІКИ І ЗДУТТЯ*
попереджує надлишкове газоутворення і розвиток гострих нападів колік*
сприяє засвоєнню молока1
дозволяє зберегти грудне вигодовування2 та створює умови для повноцінного росту, розвитку малюка3
Дізнайся більше про вирішення проблем пов'язаних із коліками у немовлят
ЛАКТАЗІК СПЕРКО застосовується у дітей від народження!
Відгуки

Коліки: чому вони з'являються та як їх полегшити?

Новонароджені отримують усі необхідні нутрієнти та енергію з молока матері. Молочний цукор, який міститься в молоці, називається "лактоза". Іноді організм немовляти не здатний повною мірою розщеплювати та засвоювати лактозу. Це може викликати неприємні симптоми, такі як здуття живота та коліки.

У статті ми розповімо про причини виникнення колік, а також про те, що можна використовувати для їх полегшення і чи допоможуть ліки при лактазній недостатності.

Що таке лактаза?

Лактоза у нас на слуху. Згадайте безлактозне молоко або непереносимість лактози, про яку говорять блогери. Лактаза не така популярна. Але цей фермент необхідний для розщеплення лактози і її засвоєння.

Лактаза — фермент мембранного травлення, який міститься в ентероцитах ворсинок тонкої кишки. Якщо ворсинки пошкоджуються або ферменту недостатньо, лактоза не гідролізується до глюкози та галактози, і надходить до товстої кишки у нерозщепленому вигляді. Під впливом кишкової мікрофлори починається процес бродіння, внаслідок чого збільшується газоутворення в кишківнику, що призводить до метеоризму та здуття живота. Підвищений осмотичний тиск у просвіті кишківника, що створюється надлишком нерозщепленої лактози, може призводити до розвитку діареї. Таким чином, недостатнє вироблення ферменту лактази може призводити до появи здуття живота та колік у немовлят. Коліки виникають невдовзі після годування материнським молоком чи молочною сумішшю, і у тому випадку, якщо вони зумовлені саме лактазною недостатністю, на допомогу приходять засоби, які дозволяють компенсувати дефіцит цього ферменту.

Причини непереносимості лактози у новонароджених

Якщо говорити про непереносимість лактози у немовлят, то її причиною у більшості випадків є транзиторна лактазна недостатність.

Проблема виникає з наступних причин:
 • незрілість системи вироблення ферментів: малюк народився з низькою масою тіла або з'явився на світ недоношеним.
 • організм не встигає розщеплювати лактозу. Це трапляється, коли за одне годування в організм надходить надто багато молока.
Дефіцитом лактази можуть бути викликані коліки.

Коли чекати перші коліки?

Коліки виникають у дітей у віці від 2 тижнів, у деяких навіть раніше. Тривати неприємні симптоми можуть до віку приблизно 4-6 місяців, поки травна система не налагодить роботу. Дитина була спокійною, і через лічені хвилини починає плакати, вередувати, поводитися неспокійно. Животик стає напруженим від здуття. Обличчя дитини червоніє. Немовля починає підтискати ніжки до животика, стискає кулачки. Дитина плаче, і її складно заспокоїти або чимось відволікти, вона не реагує на батьків або іграшки.

Коліки зазвичай з'являються ввечері або вночі. Звідси пішли страшні історії про те, що народження дитини ⎼ це безсонні ночі та втомлені батьки. Коліки можуть тривати довгий період ⎼ від пів години до декількох годин поспіль.

Раціон матері і дитячі коліки

Полегшити прояви колік у дитини, що знаходиться на грудному вигодовуванні, допоможуть не тільки препарати від коліків у немовлят, але і правильно складений раціон мами. Він передбачає обмеження споживання продуктів, які можуть викликати газоутворення, або використання ліків проти газоутворення.

Утримуватися варто від таких продуктів:
 • Термічно необроблені фрукти або овочі. Відварюйте або запікайте їх.
 • Цільне молоко.
 • Дріжджова випічка. Дріжджові продукти викликають процеси бродіння.
 • Газовані напої. Вони викликають метеоризм як у матері, так і у дитини.
Слід прибрати з раціону шоколад, цитрусові, копчені і смажені продукти, гострі соуси і алкоголь. Приберіть з раціону шкідливу їжу, особливо ⎼ копчене і смажене. Несприятливі також цитрусові ⎼ в них багато кислот. Утримайтеся від шоколаду й алкоголю. Уважно спостерігайте за станом дитини. Можливо, що на звичний для вас продукт її організм відреагує гостро. Хочете спробувати щось нове? З'їжте продукт в невеликій кількості. Якщо організм дитини відреагує спокійно, без колік і висипань, то продукт можна сміливо вводити в раціон.

Режим харчування дитини

Головна порада педіатрів при коліках ⎼ не перегодовуйте дитину і не змушуйте її їсти тоді, коли вона відмовляється. Годуйте малюка за його вимогою та правильно прикладайте до грудей.

Допомога дитині при коліках

Основна допомога мами для дитини ⎼ правильний режим харчування і препарати лактази для немовлят. Необов'язково бігти до ноутбука і вводити пошуковий запит "препарати лактази в Україні". Є ще способи полегшення симптомів колік.
 1. Після годування не кладіть малюка відразу в ліжечко. Потримайте його біля себе у вертикальному положенні, бажано під кутом 45 градусів. Це буде сприяти тому, що зайве повітря вийде через рот.
 2. Під час грудного вигодовування стежте за тим, щоб дитина не захоплювала зайве повітря. Підібрати правильне положення допоможе педіатр.
 3. Перед годуванням покладіть немовля на живіт. Досить полежати так кілька хвилин, а потім починати годування.
 4. Масаж животика: теплою рукою робіть кругові рухи за годинниковою стрілкою. Це поліпшить перистальтику кишківника.
 5. Що ще можна застосовувати, якщо у дитини непереносимість лактози? — Ліки або дієтичні добавки, що містять фермент лактазу.
На допомогу батькам приходять дієтичні добавки, які містять фермент лактазу. Їх можна приймати з перших днів життя, але перед прийомом треба порадитися з педіатром.

Дієтична добавка Лактазік СПЕРКО ⎼ фермент лактаза, що дозволений від народження

Лактазік СПЕРКО ⎼ дієтична добавка, яка містить фермент лактазу. Вона допомагає малюкові впоратися з непереносимістю лактози. Лактазік Сперко випускається в зручній формі оральних крапель. Така форма дозволяє точно розрахувати дозування.

Дозування залежить від віку та маси тіла дитини, а також від кількості молока на один прийом їжі. Перед застосуванням необхідно обов'язково порадитися з лікарем, який визначить точну кількість крапель.

Краплі випускають у скляному контейнері об'ємом 15 мл. Цього вистачить на 37 порцій (доз), якщо використовувати по 8 крапель на кожну.

Лактазік Сперко — сертифікована дієтична добавка, яку легко можна знайти в аптеках, як і ліки проти метеоризму в Україні.
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

 • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
 • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
 • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.