Як допомогти немовляті при коліках?

Якщо говорити про страхи батьківства, то коліки ⎼ один із найбільших. Звісно, коліки навряд чи можна порівняти із прорізанням зубків чи першими кроками, однак вони завдають батькам багато клопоту.

Основна причина, чому батьки бояться коліків ⎼ безсонні ночі. Малюк, відчуваючи дискомфорт, не може заснути та відпочити. Поки приступ коліків у немовлят не скінчиться ⎼ на відпочинок сподіватися не варто. Тривати це може декілька годин поспіль.

Через такий стрес про повноцінний розвиток говорити складно. Адже дитина може недосипати. Але це лише вершина айсбергу цієї проблеми.

Чому виникають коліки?

Грудне молоко ⎼ джерело цукру та вуглеводів. А разом з тим, лактози ⎼ молочного цукру. Саме лактоза є паливом для росту та розвитку немовляти. Однак для її перетравлення необхідний спеціальний фермент, який не у всіх виробляється у достатній кількості.

Лактоза розщеплюється на поживні речовини та засвоюється лише за допомогою лактази. Та у деяких діток спостерігається її недостатність. Неперероблена лактоза починає бродити у кишківнику, викликати метеоризм та здуття. Калові маси дитини змінюють свою консистенцію та колір. Саме цей процес і є коліками.

Коли можуть виникати коліки?

Чекати на появу коліків можна на 2-3 тижні життя. Саме тоді шлунок та кишківник малюка починають налагоджувати свою роботу із зовнішнім світом. Продовжуються коліки зазвичай до 3-х місяців. Саме тоді система травлення уже пристосована до харчування.

До речі, коліки у хлопчиків зустрічаються частіше, ніж у дівчат. Також вони мають більш затяжний характер ⎼ можуть скінчитися аж після 4 місяця життя.

Починаються симптоми коліків переважно ввечері. Тривають близько 3-х годин. Під час цього дитину важко вкласти спати, малюк не засинає допоки неприємні відчуття не закінчаться.

Допомога при коліках

Перше, про що думають батьки, коли у дитини починаються коліки ⎼ як я можу допомогти. Способів зменшити неприємні відчуття є декілька. Допомогти віднайти спосіб, який підійде саме для вашого малюка, може педіатр.

1. Сформувати правильний раціон для матері. Материнське молоко ⎼ це те, що мати їсть протягом дня. Наприклад, молочні продукти провокують збільшення вмісту лактози у молоці. Тому зменшення кількості цих продуктів допоможе пом'якшити симптоми коліків. Однак змінювати раціон потрібно з педіатром, щоб він зміг збалансувати кількість кальцію, що надходить через молочні продукти.

2. Переглянути прикладання дитини до грудей. Порадьтеся з педіатром, як краще прикладати малюка до грудей під час годування. Неправильний варіант може спровокувати потрапляння надлишкових газів.

3. Перед годуванням та після дитині варто зробити масаж. Також потрібно слідкувати за кількістю їжі, яку споживає малюк. Дітей, які схильні до коліків, перегодовувати не можна. Це додаткове навантаження на систему травлення.

Дієтична добавка Лактазік СПЕРКО ⎼ допомога немовлятам при коліках

Якщо основна причина коліків ⎼ це непереносимість лактози, то до раціону варто додати фермент лактази. Дієтична добавка Лактазік СПЕРКО ⎼ засіб від коліків у немовлят, що допомагає дитячому організму перетравлювати материнське молоко.

Педіатр допоможе підібрати точну кількість ферменту, що може полегшити симптоми коліків. Дієтична добавка подарує спокійний сон як малюкові, так і батькам!
Відгуки
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

  • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
  • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
  • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.