Як допомогти немовляті при коліках?

Якщо говорити про страхи батьківства, то коліки - один із найбільших. Звісно, коліки навряд чи можна порівняти із прорізуванням зубів, однак вони завдають батькам багато клопоту.

Основна причина, чому батьки бояться колік - безсонні ночі. Малюк, відчуваючи дискомфорт, не може заснути та відпочити. Поки напад колік у немовляти не скінчиться - на відпочинок сподіватися не варто. Тривати це може декілька годин поспіль.
Через такий стрес дитина може недосипати. Але це лише вершина айсбергу цієї проблеми.

Чому виникають коліки при лактазній недостатності?

Грудне молоко - джерело вуглеводів, головним з яких є лактоза (молочний цукор). Саме лактоза є «паливом» для росту та розвитку немовляти. Однак для її перетравлення необхідний спеціальний фермент, який не у всіх малюків виробляється у достатній кількості. Він має назву лактаза.
Лактоза розщеплюється на глюкозу і галактозу лише за допомогою лактази. Проте у деяких діток спостерігається її недостатність. Неперетравлена лактоза починає бродити у кишечнику, спричиняючи метеоризм та здуття живота. Дитина стає неспокійною, голосно плаче, підтягує ніжки до животика, стискає кулачки. Саме так вникають коліки, зумовлені недостатністю лактази.

Коли можуть виникати коліки?

Чекати на появу колік можна на 2-3 тижні життя. А тривають коліки зазвичай до 3-х місяців життя.
До речі, коліки у хлопчиків зустрічаються частіше, ніж у дівчат. Також вони часто мають більш затяжний характер - можуть скінчитися аж після 4-го місяця життя.
Починаються коліки переважно ввечері. Під час цього дитину важко вкласти спати, малюк не засинає, допоки неприємні відчуття не закінчаться.

Допомога при коліках

Перше, про що думають батьки, коли у дитини починаються коліки - як я можу допомогти. Способів зменшити неприємні відчуття є декілька. Допомогти обрати спосіб, який підійде саме для вашого малюка, може педіатр.
1. Сформувати правильний раціон для матері. Материнське молоко - це «лакмусовий папірець» того, що мати їсть протягом дня. Однак змінювати раціон потрібно з педіатром, щоб він зміг збалансувати кількість усіх поживних речовин, вітамінів та мінералів, що надходять з їжею.
2. Переглянути прикладання дитини до грудей. Порадьтеся з педіатром, як краще прикладати малюка до грудей під час годування. Неправильний варіант може спровокувати потрапляння надлишкового повітря у травний тракт малюка.
3. Перед годуванням та після нього дитині варто зробити легкий масаж. Також потрібно слідкувати за кількістю їжі, яку споживає малюк. Дітей, які схильні до колік, перегодовувати не можна. Це додаткове навантаження на систему травлення.

Дієтична добавка «Лактазік СПЕРКО» - допомога немовлятам при коліках*

Якщо основна причина колік - це непереносимість лактози, то до раціону варто додати фермент лактазу. «Лактазік СПЕРКО» - дієтична добавка, що допомагає дитячому організму перетравлювати лактозу, яка міститься у материнському молоці або у молочній суміші.
Педіатр допоможе підібрати точну кількість ферменту, що зможе полегшити прояви колік* та таким чином подарувати спокійний сон як малюкові, так і батькам!

*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза.

Відгуки
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

  • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
  • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
  • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.