Як боротися з надмірним газоутворенням у новонароджених

Коли в родині народжується дитина, крім радості від появи малюка, батьки стикаються з деякими труднощами, які трохи затьмарюють щастя від довгоочікуваної зустрічі з малюком. Лякаючі батьків дитячі проблеми в більшості випадків вирішити досить нескладно, якщо володіти необхідною інформацією.

Надмірне газоутворення у новонародженого і його причини

Мабуть, найчастішою скаргою молодих батьків є те, що немовля плаче, кричить без причини, не може заснути, підтискає ніжки до животика, поводиться неспокійно. Все описане - цілком може бути проявами підвищеного газоутворення у немовляти.
Основною причиною надмірного газоутворення і здуття живота у новонародженого є анатомо-фізіологічні особливості його організму, зокрема – незрілість травної системи. Малюк тільки вчиться жити поза утробою матері, і його травна система також адаптується до цього.

Вживання мамою при грудному вигодовуванні деяких продуктів, зокрема, сирих овочів у великій кількості, також може спровокувати підвищене газоутворення у грудничка.

Якщо новонароджений знаходиться на штучному вигодовуванні, то це аж ніяк не виключає виникнення у нього здуття живота, адже неправильне положення соски на пляшечці при годуванні і «заковтування» повітря при кожному годуванні теж часто провокує це явище.

Також надмірне газоутворення у дитини може бути симптомом лактазної недостатності. При даній недузі малюкові не вистачає ферменту лактази для розщеплення лактози (молочного цукру), яка міститься в грудному молоці або дитячій суміші. При дефіциті ферменту лактази молочний цукор не розщеплюється в кишечнику, внаслідок чого створюються сприятливі умови для різних мікроорганізмів і процесів бродіння, що, в свою чергу, призводить до сильного газоутворення і здуття живота у грудничка.

Як допомогти новонародженому при надмірному газоутворенні

Новонароджена дитина - дитина від народження і до досягнення нею віку 28 днів. Цей період один з найбільш відповідальних і складних в житті малюка і його батьків. Адже маленька людина тільки прийшла в цей світ, вона потребує цілодобової допомоги і підтримки батьків.

Найголовніше правило, яке потрібно пам'ятати мамі - дотримуватися спокою при будь-яких труднощах з малюком. Емоційний стан матері дуже позначається на грудничку.

Крім дотримання спокою, давайте розглянемо, яку допомогу може надати мама своїй новонародженій дитині при надмірному газоутворенні:

- викладати малюка на животик. Викладання на живіт не тільки допомагає полегшити стан дитини при надмірному газоутворенні, але і є відмінною профілактикою його виникнення. Також викладання на животик позитивно позначається на динаміці фізичного розвитку немовляти;

- масаж живота і гімнастика. Про техніку масажу і гімнастики для полегшення стану дитини при газоутворенні необхідно дізнатися у педіатра або неонатолога;

- носити малюка після годування у вертикальному положенні не менше 10 хвилин. Це допомагає вийти назовні зайвому повітрю, яке заковтнула дитина при годуванні;

- теплі ванни. Допомагають полегшити стан крихітки при здутті і газоутворенні, як правило, діють заспокійливо на малюка і сприяють міцному сну. Батькам потрібно пам'ятати, що рекомендована температура води для купання новонароджених становить 37°С;

- зміна дитячої суміші. Якщо новонароджений знаходиться на штучному вигодовуванні, то неправильно підібрана суміш може провокувати зайве газоутворення у немовляти. Необхідно обумовити з педіатром можливість заміни дитячої суміші на іншу;

- контроль кількості вживаної дитиною дитячої суміші. "Перегодовування" при штучному вигодовуванні також може бути причиною надмірного газоутворення і здуття живота. Батькам потрібно стежити не тільки за кількістю вживаної малюком суміші за один прийом їжі, а й за кількістю прийомів малюком дитячої суміші за добу;

- постійний контакт з малюком під час кольок. Для немовляти особливо важливий тактильний контакт з мамою, поруч з нею малюк заспокоюється і відчуває себе в безпеці;

- прийом дієтичної добавки "Лактазік Сперко". Вона включає фермент лактазу і допомагає незміцнілому організму крихітки розщеплювати молочний цукор і засвоювати молоко*, а також сприяє усуненню кольок і здуття.**
Дієтична добавка "Лактазік Сперко" створена з турботою про малюка: вона дозволена з перших днів життя, може застосовуватися як при грудному, так і при штучному вигодовуванні.

Для точного контролю рекомендованої дози скляний контейнер "Лактазік Сперко" оснащений пробкою-крапельницею. Необхідно пам'ятати, що дієтична добавка «Лактазік Сперко» використовується після консультації з педіатром.

Якщо при використанні всіх способів допомоги малюкові не стане легше, його мучить надмірне газоутворення, поведінка залишається неспокійною, то необхідно звернутися до медичного закладу для проведення обстеження. У ряді випадків надмірне газоутворення у новонародженого може бути симптомом різних захворювань.

При підвищеному газоутворенні у новонародженого батькам потрібно запастися терпінням. Як правило, це явище проходить саме по собі до 3-4 місяців; в досить рідкісних випадках, може тривати до півроку. Але до досягнення дитиною віку, коли його травна система в повній мірі адаптується до життя поза утроби, батькам треба всіма силами намагатися полегшити стан крихти. Запропоновані вище способи боротьби з надмірним газоутворенням у новонародженого можна використовувати окремо або в комплексі. Головне - пам'ятати, що кожна дитина індивідуальна, і підбирати методи терапії необхідно з урахуванням особливостей саме Вашого малюка.


* Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози і галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

** Якщо причиною виникнення кольок і здуття є недостатність ферменту лактаза.
Відгуки
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

  • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
  • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
  • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.