Як боротися з непереносимістю лактози у немовлят?

В дитинстві організм засвоює найбільшу кількість лактози ⎼ цукру, що потрапляє в організм з молоком. Вона надає малюкові сил та енергії, є джерелом росту. Однак є певна проблема ⎼ лактоза вимагає достатньої кількості додаткових ферментів для її перетравлення. Основний такий фермент ⎼ лактаза.

Якщо в організмі малюка недостатньо лактази, то лактоза не може якісно розчепитися. І тоді на стурбованих батьків чекають неприємні наслідки: здуття животика, метеоризм, діарея та безсонні ночі. Дитина страждає від коліків, погано набирає вагу або взагалі втрачає її.

Якою може бути непереносимість лактози у немовлят?

Зрозумівши, якою є лактозна непереносимість, легше зрозуміти, як довго потрібно боротися із цією проблемою.

  1. Вроджена. У кишковому тракті при цьому не виробляється достатня кількість ферменту лактази, тому малюк страждає від того, що його травна система не може впоратися із перетравленням. Причиною цьому може бути як особлива структура генів, так і спадковість.

  2. Транзитна недостатність лактази. Такий тип нестачі лактази спостерігається у дітей, що народилися раніше зазначеного строку. Їх система травлення ще не до кінця сформована, тому не здатна перетравлювати лактозу як слід.
Транзитна недостатність лактази проходить через декілька місяців. Тож варто лише додати до раціону дитини фермент лактази, який допоможе впоратися із неприємними симптомами.

Що стосується вродженої, в цьому випадку не зрозуміло, чи малюк "переросте" її чи вона стане супроводжувати його усе подальше життя.

То як боротися?

Шляхів може бути декілька. Основне, що треба знати педіатрові, це те, на якій формі годування знаходиться дитина: штучне чи грудне.

Розгляньмо варіант штучного годування. Якщо у дитини під час цього виявили непереносимість лактози, то варто підібрати суміш, яка містить менше лактози. Або вже містить в собі доданий фермент лактази.

У випадку, коли дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, увагу звертати треба не лише на додавання ферментів у раціон малюка. Важливий фактор — харчування матері. Адже грудне молоко — це лакмусовий папірець усього, що з'їла матуся.

Матері необхідно порадитись з лікарем та коригувати свій раціон. Адже просто відмовитися від вживання молочних продуктів буде небезпечно. Без них можна не отримати достатню кількість вітамінів та мікроелементів.

Під час годування варто використовувати лише одні груди. Адже молоко, яке зціджується на початку, найбільш багате на вміст вуглеводів. А вже згодом малюк починає отримувати менш насичене. Якщо чергувати груди під час одного годування, то малюк може отримати надлишкові речовини.

Важливо!
Визначити непереносимість лактози може лише лікар. Призначати спеціальне харчування чи дієтичні добавки, ферменти при непереносимості лактози — також. Самолікуванням не можна займатися з тої причини, що дитина може не отримувати достатню кількість елементів, відчувати харчові обмеження.

Дієтична добавка Лактазік СПЕРКО — перевірений помічник при непереносимості лактози!

Дієтична добавка Лактазік СПЕРКО — це дієтична добавка, що допомагає перетравлювати лактозу. Особливо вона підходить немовлятам, що знаходяться на грудному вигодовуванні. Добавка стане у пригоді батькам, що хочуть забезпечити дитині повноцінний та гармонійний розвиток.

Перед покупкою та прийомом проконсультуйтеся з педіатром. Лікар призначить необхідне дозування та допоможе сформувати правильний, повноцінний раціон для матері.

Купити Дієтичну добавку Лактазік СПЕРКО можна в аптеках України ⎼ добавка є сертифікованою!
Відгуки
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

  • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
  • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
  • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.