Як боротися з непереносимістю лактози у немовлят?

В дитинстві організм засвоює найбільшу кількість лактози - цукру, що потрапляє в організм з молоком. Вона надає малюкові сил та енергії, має вкрай важливе значення для росту та розвитку. Однак є певна проблема - необхідно, щоб в організмі дитини вироблялася достатня кількість особливого ферменту для її перетравлення. Цей фермент має назву лактаза.

Якщо в організмі малюка недостатньо лактази, то уся лактоза не може бути повноцінно розщеплена. І тоді на стурбованих батьків чекають неприємні наслідки: здуття животика малюка, метеоризм, діарея та безсонні ночі. Дитина може страждати від колік, погано набирати масу тіла або взагалі втрачати її.

Якою може бути недостатність лактази у немовлят?

Зрозумівши, яка саме лактазна недостатність у малюка, легше зрозуміти, як довго потрібно буде боротися із цією проблемою.
  1. Вроджена лактазна недостатність – генетично обумовлена і зустрічається дуже рідко. У тонкий кишці при цьому взагалі не виробляється лактаза, тому малюк вже з перших днів від народження страждає від того, що його травна система не може впоратися із перетравленням лактози.
  2. Транзиторна недостатність лактази. Такий тип нестачі лактази зазвичай спостерігається у дітей, що народилися раніше зазначеного строку. Їх система травлення ще незріла, тому не здатна перетравлювати усю лактозу як слід.
Транзиторна недостатність лактази проходить через декілька місяців. Тож варто лише додати на цей час до раціону дитини фермент лактазу, яка допоможе впоратися із неприємними симптомами.
3. Вторинна лактазна недостатність – виникає внаслідок захворювань, при яких пошкоджуються клітини слизової оболонки тонкої кишки (ентероцити). Найчастіше це спостерігається при кишкових інфекціях.

То як боротися?
Шляхів може бути декілька. Основне, що треба знати педіатрові, це те, на якій формі вигодовування знаходиться дитина: штучне чи грудне.

Розглянемо варіант штучного вигодовування. Якщо у дитини під час цього виявили непереносимість лактози, то варто підібрати суміш, яка містить менше лактози, або вже містить в собі доданий фермент лактазу.

У випадку, коли дитина, яка страждає від колік, знаходиться на грудному вигодовуванні, увагу звертати треба не лише на додавання лактази у раціон малюка. Важливий фактор — харчування матері. Адже грудне молоко — це «лакмусовий папірець» усього, що з'їла матуся.

Матері необхідно порадитись з лікарем та скоригувати свій раціон відповідно до його рекомендацій.

Важливо!

Діагностувати непереносимість лактози та встановити тип лактазної недостатності може тільки лікар. Призначати спеціальне харчування чи дієтичні добавки, ферменти при непереносимості лактози — також. Самолікуванням займатися не можна.
Дієтична добавка «Лактазік СПЕРКО» — перевірений помічник при непереносимості лактози!
«Лактазік СПЕРКО» — це дієтична добавка, що допомагає перетравлювати лактозу. Особливо вона підходить немовлятам, що знаходяться на грудному вигодовуванні.
Перед покупкою та прийомом проконсультуйтеся з педіатром. Лікар призначить необхідне дозування та допоможе сформувати правильний, повноцінний раціон для матері.

Купити «Лактазік СПЕРКО» можна в аптеках України - дієтична добавка є сертифікованою!
Відгуки
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

  • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
  • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
  • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.