Як проявляється непереносимість лактози у немовлят?

Будь-яке молоко містить молочний цукор - лактозу. Материнське - не виняток. Перетравлення цієї речовини напряму залежить від особливого ферменту - лактази. Але проблема полягає ось у чому: зазвичай дитячий організм починає виробляти цей фермент у достатній кількості лише у віці 3-4 місяців.

Саме від нестачі лактази розвивається непереносимість лактози. А вона може бути основною причиною колік.
Розглянемо основні прояви недостатності лактази:
● Поведінка малюка
Після годування малюк починає поводити себе неспокійно. Дитина може почати плакати, совати ніжками, вередувати. Зазвичай, під час колік малюка важко вкласти спати.
● Зміни у роботі системи травлення
Під впливом існуючих бактерій в кишечнику починається процес бродіння неперетравленої лактози: животик здувається, можливий метеоризм.
● Зміна характеру випорожнень
Внаслідок недостатнього перетравлення лактози у малюка змінюється консистенція випорожнень. Вони стають рідкими, піняться. Можливий жовтий колір.
● Зовнішні ознаки
Лактазна недостатність у новонароджених не дозволяє лактозі засвоюватися. Тому можна спостерігати такі симптоми, як недостатня прибавка маси тіла або навіть її зниження.

Порада: прискіпливо стежте за масою тіла малюка. Саме це може стати важливим критерієм діагностики непереносимості лактози. Якщо малюк набирає вагу та може похизуватися пухкими щічками, то навряд чи це непереносимість лактози. Із цією проблемою набрати достатню вагу складно, адже головний вуглевод молока – лактоза - не засвоюється належним чином.

А що з апетитом?

Великий відсоток матусь аналізують стан малюка за апетитом. Тобто, якщо апетит малюка не страждає, значить все відносно добре. Однак з коліками така теорія не працює. Апетит малюка не страждає. Навпаки, він може хотіти їсти більше, адже лактоза засвоюється гірше і дитина отримує менше енергії.
Є підозри на недостатність лактази та коліки: що робити?
Для початку, зверніться до педіатра. У разі, якщо знадобляться додаткові обстеження, лікар вкаже точно, які з них необхідні саме вашому малюку. Зокрема, це може бути:
● Аналіз калу. Під час цього дослідження перевіряється вміст вуглеводів та їх кількість у випорожненнях. Також важливий показник - рівень рН.
● Аналіз крові. Лікарям важливо перевірити вміст глюкози у крові після споживання лактози.
● Водневий дихальний тест - аналіз вмісту водню у повітрі, що малюк видихає, до та після навантаження лактозою.

Важливо: звернутися до лікаря потрібно обов'язково. Адже симптоми непереносимості лактози можна переплутати з деякими захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Тільки лікар може поставити точний діагноз та призначити лікування.

Як проходить лікування?

Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, лікарі радять переходити на суміш, що має:
● або низький вміст лактози;
● або містить вже доданий фермент лактазу.

У разі, коли дитина харчується молоком матері, педіатри радять не змінювати харчування. Адже материнське молоко - це не лише ідеальне джерело поживних речовин, а й зв'язок матері з дитиною.

Якщо непереносимість лактози викликає коліки, то допомогти може дієтична добавка «Лактазік СПЕРКО».* Це фермент лактаза, який можна вживати вже від народження.
Краплі «Лактазік СПЕРКО» сприяють кращому розщепленню лактози, допомагають запобігати надмірному газоутворенню та здуттю живота.*
Дієтична добавка «Лактазік СПЕРКО» дозволить вам зберегти грудне вигодовування** якнайдовше. А це тільки посилить ваш емоційний зв'язок з малюком.

*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза.

**Мається на увазі, що компенсація ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

Відгуки
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

  • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
  • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
  • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.