Як проявляється непереносимість лактози у немовлят?

Будь-яке молоко містить молочний цукор. Материнське ⎼ не виняток. Перетравлення цієї речовини напряму залежить від особливого ферменту ⎼ лактази. Але проблема полягає ось у чому: дитячий організм починає виробляти цей фермент у достатній кількості лише у віці 3-4 місяців.

При народженні, малюк має вже певний запас цього ферменту. Щоб його вистачило до самостійного вироблення. Однак у деяких немовлят спостерігається нестача ферменту лактази. Саме від нестачі лактази розвивається непереносимість лактози. А вона може бути основною причиною коліків.

Розгляньмо основні симптоми недостатності лактази:

 • Поведінка малюка
Після годування малюк починає поводити себе неспокійно ⎼ це найпоширеніший прояв лактозної недостатності у немовлят. Дитина може почати плакати, совати ніжками, вередувати. Зазвичай, під час коліків малюка важко вкласти спати.

 • Зміни у роботі системи травлення
Животик здувається, кишківник починає працювати активніше, можливий метеоризм. У деяких випадках дитина починає зригувати або блювати.

 • Зміна випорожнень
Під час поганого засвоєння лактози у малюка змінюється консистенція випорожнень. Вони стають рідкими, піняться. Можливий жовтий колір. Консистенція неоднорідна: присутня рідка складова, що може всмоктуватися підгузками, та щільна.

 • Зовнішні ознаки
Лактазна недостатність у новонароджених не дозволяє поживним речовинам засвоюватися в організмі. Тому можна спостерігати такі симптоми, як недобір ваги або навіть її втрата.

Порада:
прискіпливо стежте за вагою малюка. Саме це може стати основним критерієм діагностики непереносимості лактози. Якщо малюк набирає вагу та хизується пухкими щічками, то навряд чи це непереносимість лактози. Із цією проблемою набрати вагу складно, необхідні вуглеводи не засвоюються належним чином.

А що з апетитом?

Великий відсоток матусь аналізують стан малюка за апетитом. Тобто, якщо апетит малюка не страждає, значить все відносно добре. Однак з коліками така теорія не працює. Апетит малюка не страждає. Навпаки, він може хотіти їсти більше, адже поживні речовини засвоюються гірше і з їжі дитина отримує менше енергії.

Є підозри на недостатність лактази та коліки: що робити?

Для початку, зверніться до педіатра. У разі, якщо знадобляться додаткові обстеження, то лікар вкаже точно, які з них необхідні у випадку вашого малюка. Зокрема, це може бути:

 • Аналіз калу. Під час цього дослідження перевіряється вміст вуглеводів та їх кількість. Також важливий показник ⎼ рівень рН. Він не має перевищувати 5,5.

 • Аналіз крові. Лікарям важливо перевірити вміст глюкози у крові після споживання лактози.

 • Аналіз вмісту газів у повітрі, що малюк видихає. Цей аналіз допомагає визначити кількість елементів бродіння, які утворюються через недостатність лактази.
Важливо: звернутися до лікаря потрібно обов'язково. Адже симптоми непереносимості лактози можна переплутати з хворобами шлунково-кишкового тракту. Тільки лікар може поставити точний діагноз та призначити лікування.

Як проходить лікування?

Якщо дитина на штучному вигодовуванні лікарі радять переходити на суміш, що має:

 • або низький вміст лактози;

 • або містить вже доданий фермент лактази.
У разі, коли дитина харчується виключно молоком матері, педіатри радять не змінювати харчування. Адже материнське молоко ⎼ це не лише джерело поживних речовин, а й зв'язок матері з дитиною.

Якщо непереносимість лактози викликає коліки, то допомогти може дієтична добавка Лактазік СПЕРКО. Це фермент лактази, який можна вживати вже з перших днів життя.

Краплі сприяють кращому розщепленню лактози, допомагають запобігати газоутворенню.

Дієтична добавка дозволить вам зберегти грудне вигодовування якнайдовше. А це тільки посилить ваш емоційний зв'язок з малюком.
Відгуки
Контакти
Юридична адреса та адреса потужностей
Україна, 21027, м. Вінниця, вул.600-річчя, 25

Факс: +38 0432 523 390
Тел/факс: +38 0432 523 049, +38 0432 523 059

E-mail: office@sperco.ua
*Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза

1. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєнню глюкози.

2. Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування.

 • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ України №59 від 29.01.2013, - С. 10. Бережний В., Козачук В.
 • Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. - 2013. - №4 - С. 19-20. Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. и соавт.
 • Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. - 2005. - №1
3. Маються на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини. https://www.who.int/topics/breastfeeding/ru
Реклама дієтичної добавки.
Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.
Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.
Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.
©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.